KURUMSAL
Hakkımızda


1980’den Bugüne Savunma Sanayi Deneyimi

Firmamız 1980 yılında kurulmuştur. Kurulduğu tarihlerde faaliyet konusu çanta ve saraciye ürünleri imalatı iken 1983 yılında ASELSAN ile yapmış olduğu anlaşma ile bu firmanın üretmiş olduğu tüm cihazların taşıma çantalarını ve telsiz kılıflarınının imalatını bugüne kadar gerçekleştirmiştir.
Üretmiş olduğumuz ürünlerin malzeme ve işçilik kalitesi MSB Arge birimi tarafından beğenilerek firmamıza NATO imalatçı kod numarası (T0632) tahsis edilmiştir.
90 yıllardan itibaren savunma sanayine yönelik çalışmalarını yoğunlaştırmıştır. 
Savunma sanayine yapılan çalışmalar sonucunda NATO standardına uygun imalat ile kaliteden taviz verilmeden üretime devam edilmektedir.
Son yıllarda elektronik cihazların yoğunlaşması nedeniyle firmamız bu cihazları koruyucu taşıma çantalarının imalatına ağırlık vermiştir. Çalışmalarımız bu yönde yoğunlaşarak devam etmektedir. 

Firmamızın üretim yeteneği uzun yıllar içinde gelişmiştir. Bu güne kadar uçak bariyeri, kask içlikleri, metal koruyuculu çantalar gibi alanında uzmanlık gerektiren bir çok ürün üretilmiştir. Bu ürünler için gerekli olan Yanmaz malzeme, özel kaplama ataçmanlar (kadmiyum, krom kaplamalar), metal koruyucu kasalar, özel toka ve benzeri aparatlar firmamız tarafından kullanılmaktadır.Son yıllarda cep telefonu kılıflarının üretimine de giren firmamız deriden dikey ve yatay yüksek kaliteli kılıfları her marka telefon için üretmektedir. Dış Ticaret: Ürünlerimiz bir çok kereler yurt dışına gönderilmiş olup İngiltere, Finlandiya, İsrail, Azerbaycan, gibi ülkelere ihracat gerçekleştirilmiştir. 
Nesillerden beri saraciye işiyle uğraşan bir aile tarafından kurulan firmamız uzun yılların verdiği ve savunma sanayine çalışmanın verdiği tecrübeyle kaliteli işgücünü birleştirmiştir. Çalışan işçilerimizin çalışma ortalaması 10 yıldan fazladır. 

Vizyon

Misyon

Çalışanlarımızla birlikte tüm süreçlerimizde kaliteyi ön planda tutmak, kaliteli ürün ve hizmet sunumunun sürekliliğini sağlamak ve endüstriyel taşıma çantaları sektöründe önde gelen firmalar arasındaki yerimizi muhafaza etmektir.

Üretimini gerçekleştirdiğimiz ürünler ile üçüncü tarafların, müşterilerimizin ve tedarikçilerimizin gözünde güvenilir ve aranan bir firma olmaktır.

Tarihçemiz / Mirasımız


BEREKET ÇANTA, Celal AYAR ve Namık Kemal DİNDAR tarafından 1980 yılında Ankara’da kurulmuştur. Bayan, okul ve evrak çantası çeşitleriyle üretime başlayan firmanın 1983 yılında ASELSAN için telsiz kılıfları üretmesiyle, o yıldan günümüze kadar sürecek bir işbirliği başlamış oldu. 1992 yılında Milli Savunma Bakanlığı tarafından NATO imalatçı kod numarası verilen Bereket Çanta, aynı zamanda “Aselsan Onaylı Yan Sanayi Firması” belgesine sahiptir.
Aselsan’dan sonra, 1991 yılında zırhlı araç üreten FNSS için bağlantı elemanları üretmeye başlayan BEREKET ÇANTA, artan talebi karşılayabilmek için Ostim’de 800 m² kapalı alana sahip bir binaya yerleşti. Kadrosunu ve makine parkını genişleten firmanın, çoğunluğu savunma sektöründe faaliyet gösteren firmalardan oluşan müşteri portföyü her geçen gün genişlemektedir.